Według badań amerykańskich naukowców, ze smartfonów korzystamy nawet 5 godzin każdego dnia i zerkamy na niego blisko 85 razy. Sesje z samym dotykiem tego urządzenia są zazwyczaj krótkie, bo trwają niecałą minutę – to wybranie odpowiedniego numeru telefonu, napisanie wiadomości czy ustawienie konkretnej muzyki. Większość z nas używa smartfona również do przeglądania internetu i wtedy pojedyncza obsługa tego sprzętu trwa o wiele dłużej.

Jeszcze do niedawna smartfony posiadały ekran tzw. oporowy i ich użytkowanie nie stanowiło żadnego problemu w każdych warunkach, nawet w rękawiczkach. Dzisiaj natomiast stosowane są głównie ekrany pojemnościowe a w celu obsługi urządzenia wystarczy delikatnie muskać go palcem. Problem pojawia się zimą, bo wielu z nas narzeka na zmarznięte dłonie – tak duży przeskok technologiczny spowodował, że ekrany reagują jedynie wtedy, gdy ich obsługa odbywa się gołym palcem.

Na rynku pojawiła się jednak odpowiedź na potrzeby użytkowników smartfonów w tej kwestii. Zaczęto produkować rękawiczki, które pozwalają na użytkowanie urządzenia w pełnym komforcie, bez względu na porę roku i panującą pogodę. Koniec ze zmarzniętymi dłońmi, koniec z niemożnością obsługi smartfona w szybkim czasie – do tej pory, aby wykonać jakąś akcje należało najpierw ściągnąć standardową rękawiczkę, by obsłużyć telefon.

Producent Nekobu wprowadził na rynek specjalne rękawiczki, w których można korzystać ze smartfona. Dzięki temu obsługa jest zawsze prosta, szybka i komfortowa. Można zmieniać muzykę, korzystać z internetu, dokonywać wszelakich operacji na dotykowym ekranie a dłonie zawsze pozostaną ciepłe bowiem rękawiczki są ocieplane.

Nekobu nie zapomniał również o designie. Rękawiczki tego typu to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kotów. Można nabyć takie z ich wizerunkiem a wzorów jest co najmniej kilka. Ciekawostką jest fakt, iż nadruk został zaprojektowany w taki sposób, iż ogon kota stanowi palec wskazujący użytkownika. Podczas pracy na smartfonie zwierzę macha więc nim na wszystkie strony.

Autor redakcja

One thought on “Rękawiczki do smartfona”
  1. 81985 50611Hello there, I discovered your weblog by way of Google at the same time as seeking for a comparable topic, your site got here up, it seems to be excellent. Ive bookmarked it in my google bookmarks. 980435

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *