Według badań amerykańskich naukowców, ze smartfonów korzystamy nawet 5 godzin każdego dnia i zerkamy na niego blisko 85 razy. Sesje z samym dotykiem tego urządzenia są zazwyczaj krótkie, bo trwają niecałą minutę – to wybranie odpowiedniego numeru telefonu, napisanie wiadomości czy ustawienie konkretnej muzyki. Większość z nas używa smartfona również do przeglądania internetu i wtedy pojedyncza obsługa tego sprzętu trwa o wiele dłużej.

Jeszcze do niedawna smartfony posiadały ekran tzw. oporowy i ich użytkowanie nie stanowiło żadnego problemu w każdych warunkach, nawet w rękawiczkach. Dzisiaj natomiast stosowane są głównie ekrany pojemnościowe a w celu obsługi urządzenia wystarczy delikatnie muskać go palcem. Problem pojawia się zimą, bo wielu z nas narzeka na zmarznięte dłonie – tak duży przeskok technologiczny spowodował, że ekrany reagują jedynie wtedy, gdy ich obsługa odbywa się gołym palcem.

Na rynku pojawiła się jednak odpowiedź na potrzeby użytkowników smartfonów w tej kwestii. Zaczęto produkować rękawiczki, które pozwalają na użytkowanie urządzenia w pełnym komforcie, bez względu na porę roku i panującą pogodę. Koniec ze zmarzniętymi dłońmi, koniec z niemożnością obsługi smartfona w szybkim czasie – do tej pory, aby wykonać jakąś akcje należało najpierw ściągnąć standardową rękawiczkę, by obsłużyć telefon.

Producent Nekobu wprowadził na rynek specjalne rękawiczki, w których można korzystać ze smartfona. Dzięki temu obsługa jest zawsze prosta, szybka i komfortowa. Można zmieniać muzykę, korzystać z internetu, dokonywać wszelakich operacji na dotykowym ekranie a dłonie zawsze pozostaną ciepłe bowiem rękawiczki są ocieplane.

Nekobu nie zapomniał również o designie. Rękawiczki tego typu to nie lada gratka dla wszystkich miłośników kotów. Można nabyć takie z ich wizerunkiem a wzorów jest co najmniej kilka. Ciekawostką jest fakt, iż nadruk został zaprojektowany w taki sposób, iż ogon kota stanowi palec wskazujący użytkownika. Podczas pracy na smartfonie zwierzę macha więc nim na wszystkie strony.

Autor redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.