Rozwój technologiczny sprawia, iż gotówka zostaje w szybkim tempie wypierana z rynku. Już teraz dużo bardziej wolimy płacić za zakupy kartą, tym bardziej że możliwe stały się płatności zbliżeniowe. Co więcej, Polacy wykazują coraz większe zainteresowanie innowacyjnymi metodami, dzięki którym opłaty będą następować w jeszcze szybszym tempie, przy jak najlepszym komforcie samego klienta.

Możemy więc płacić telefonami czy zegarkami, dostępne są też urządzenia, które można dopiąć do wybranego gadżetu. Dzięki temu transakcje zakupowe mogą odbywać się poprzez płatności kluczami bądź elementem garderoby. Dzieci, które mają już dostęp do swojego kieszonkowego mogą realizować zakupy przy wykorzystaniu na przykład ulubionej zabawki.

Warto też wspomnieć o prawdziwej rewolucji w tej kwestii. W Szwecji można płacić za zakupy dłonią. Taki system wprowadzono w ramach testów już w 15 sklepach. Poprzez system skanowania żył transakcje tego rodzaju są bardzo bezpieczne – przecież każdy z nas ma inny układ żylny, nie ma więc mowy o jakichkolwiek fałszerstwach. Co ciekawe, całościowy przebieg transakcji nie trwa w tym przypadku dłużej aniżeli 5 sekund.

Również na polskim rynku pojawiła się nowa metoda dokonywania zakupów. To pierścionek Kerv, dzięki któremu możliwe jest realizowanie płatności zbliżeniowych. To pierwsze tego rodzaju urządzenie na świecie – nie potrzebujemy portfela, co jest niezwykle komfortowe w czasie wykonywania różnych zajęć, na przykład podczas uprawiania sportu. Ponadto, taki „portfel” możemy mieć zawsze przy sobie, nosząc pierścionek nigdy o nim nie zapomnimy.

Cieszy fakt, iż design pierścionka jest niezwykle uniwersalny, dzięki czemu może być używany przez każdego. Co więcej, jest odporny na zarysowania – stworzono go z bardzo wytrzymałej ceramiki, jest również wodoodporny i hypoalergiczny. Pierścionek kosztuje około 55 dolarów i w tej cenie zyskujemy nie tylko urządzenie do płatności zbliżeniowych – system został oparty w oparciu o tą samą technologię co karty bezkontaktowe, ale również NFC, dzięki czemu można go traktować jako klucz elektroniczny.

Autor redakcja

18 thoughts on “Płatności zbliżeniowe za pomocą pierścionka”

Dodaj komentarz