Termometry rtęciowe już dawno wyszły z obiegu. Uznano, iż nie tylko mogą być one niebezpieczne dla naszego zdrowia, ale również nie zawsze precyzyjnie mierzą temperaturę. Dzisiaj posługujemy się przede wszystkim termometrami elektronicznymi, które zdalnie – bezdotykowo odmierzają naszą temperaturę. Wystarczy przyłożyć końcówkę do danej części ciała, najczęściej czoła bądź ucha, by w kilka sekund sprawdzić czy temperatura jest odpowiednia.

Wraz z rozwojem innowacyjnych rozwiązań zaczęto opracowywać urządzenia, których zastosowanie jest jeszcze bardziej komfortowe dla użytkownika. Dzisiaj prawdziwym hitem jest termometr kompatybilny ze smartfonem. Dzięki specjalnej przystawce można zmierzyć temperaturę już w dwie sekundy, przykładając końcówkę do odpowiedniej części ciała – idealnie jest przystawiać go do ucha. Wyniki zaś wyświetlane zostają na ekranie smartfona, gdzie obok nich można tworzyć dowolne notatki uzupełniające.

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą na bieżąco kontrolować swoje zdrowie – wyniki pomiarów zapisują się w specjalnej aplikacji Care Things, dzięki czemu można je porównywać na przestrzeni wielu godzin czy dni. To również doskonały sposób na przekazanie ważnych informacji lekarzowi.

Z termometru, który współgra ze smartfonem korzystają też nader często rodzice, których dzieci mają problemy ze zdrowiem. Dzięki niewielkim rozmiarom można mieć go zawsze przy sobie, użytkowanie jest niezwykle wygodne i bezbolesne – badanie odbywa się bezdotykowo. Co więcej, urządzenie ma łagodny kształt i przyjemną kolorystykę, przez co jest pozytywnie odbierane przez najmłodszych pacjentów. Termometr Tympani nadaje się zarówno do codziennego użytku jak i w wyjątkowych warunkach, na przykład w podróży bowiem jego dużą zaletą są niewielkie rozmiary.

Możemy być pewni, że użytkowanie Tympani jest w pełni bezpieczne a pomiary całkowicie precyzyjne. Zanim termometr został udostępniony do sprzedaży przeszedł liczne testy. Sprawdzono jego standardy techniczne oraz kalibrację. Według ekspertów jest to urządzenie najlepszej jakości.

Autor redakcja

Dodaj komentarz