Folia na dach pod blachę

Kiedy myślimy o budowie czy remoncie dachu, często skupiamy się na wyborze pokrycia dachowego, zapominając o równie ważnych elementach, jakim jest folia na dach pod blachę. Kluczowa nie tylko dla długowieczności naszego dachu, ale również dla komfortu mieszkania, folia dachowa pełni rolę niezastąpioną. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak prawidłowo ją układać i jakie korzyści z tego płyną.

Jak i po co układamy folię na dach pod blachę?

Folia na dach pod blachę stanowi barierę ochronną dla konstrukcji dachu przed wilgocią z zewnątrz oraz pozwala na odprowadzenie pary wodnej z wnętrza budynku. Jest to szczególnie ważne w przypadku dachów pokrytych blachą, która, choć sama w sobie jest materiałem odpornym na warunki atmosferyczne, nie zapewnia pełnej szczelności.

Ułożenie folii kubełkowej pod pokryciem z blachy zabezpiecza konstrukcję dachu przed kondensacją wilgoci, co może prowadzić do korozji, pleśni, czy nawet uszkodzenia konstrukcji.

Jak układać folię dachową?

Aby folia spełniała swoją funkcję, musi być prawidłowo zamontowana. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej folii, która powinna być dostosowana do rodzaju dachu i pokrycia.

Następnie, folia powinna być rozłożona na całej powierzchni dachu, z zachowaniem odpowiedniego naciągu i bez tworzenia zagnieceń, które mogłyby zakłócić odpływ wody. Kluczowe jest także zapewnienie właściwego zakładu między poszczególnymi pasami folii, co zabezpiecza przed przenikaniem wody.

Czy folia kubełkowa na dach to dobry wybór? Podsumowanie

Wybór i ułożenie folii kubełkowej pod pokrycie dachowe z blachy to decyzja, która może mieć długofalowe konsekwencje dla trwałości i funkcjonalności naszego dachu. Prawidłowo zamontowana folia ochronna nie tylko zwiększa żywotność dachu, ale również przyczynia się do lepszej izolacji termicznej i akustycznej budynku.

Autor redakcja

Dodaj komentarz