Emotikon to ideogram, który wyraża określony nastrój. Różnego typu buźki popularnie używane są przez użytkowników smartfonów czy komputerowej klawiatury. Pisząc maila bądź inną wiadomość tekstową praktycznie nie zdarza się, by jakieś zdanie było ich pozbawione. Oczywiście, emotikony stosowane są zazwyczaj w komunikacji pomiędzy znajomymi czy rodziną, praktycznie w ogóle nie spotyka się ich w pismach służbowych, oficjalnych, urzędowych.

Co ciekawe, po raz pierwszy słynna już buźka została użyta w 1982 roku i wtedy wyrażała ona uśmiech. Od tego czasu znaczenie ideogramów tego typu wielce się rozrosło. Dzisiaj najczęściej stosujemy emotikony do pokazania emocji, takich jak radość, smutek, zdziwienie, złość, miłość czy przekorność w formie pokazanie języka. Buźki te modyfikowane są w rozmaity sposób – można zastosować szeroki uśmiech, duży smutek, zmartwienie, pocałunek czy zdziwienie. Z czasem do tradycyjnych już buziek doszły inne grafiki – dzisiaj emocje można wyrażać wpisując serce czy pokazując uniesiony ku górze kciuk dłoni. Rozwiązań w tej kwestii jest naprawdę sporo i wciąż pojawiają się nowe.

Dla fanów wplatania emotikon w tekst komunikacyjny powstały nawet liczne gadżety, dzięki którym można je stosować w dużo łatwiejszy sposób. To na przykład klawiatura pełna buziek. Dzięki niej nie trzeba już wpisywać określonego schematu znaków, by powstał dany emotikon, bo wszystko dostępne jest za jednym kliknięciem. Każdy klawisz na tym niestandardowym sprzęcie oznacza jeden ideogram. Od teraz nie trzeba łączyć dwukropka z nawiasem, by stworzyć uśmiech czy smutek ani dwukropka z literką „P”, by przekornie pokazać komuś język. Warto przy tym dodać, że klawiatura pełni też swoją standardową funkcję i można się nią posługiwać jak każdą inną, z tradycyjnymi przyciskami.

Ciekawostką jest fakt, iż to innowacyjne urządzenie jest bezprzewodowe i łączy się przy pomocy systemu Bluetooth. Klawiatura zasilana jest natomiast dwoma bateriami AAA. Może współgrać z systemem Windows 10. Każdy, kto chciałby w prosty sposób korzystać z emotikonek przy jej pomocy powinien przeznaczyć na zakup około 50 dolarów.

Autor redakcja

Dodaj komentarz