Tylko w Wielkiej Brytanii mieszka na stałe blisko 916 000 Polaków. Każdego roku przybywa na Wyspy jakieś 60 000 naszych rodaków.

Okazuje się, że to właśnie tam znajdują oni o wiele lepszą pracę, dzięki czemu mogą zapewnić sobie większy komfort codziennego życia.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów udostępnionych przez UroFX.com specjalizującej się w realizacji usługi tanie przelewy do Polski i przekazy pieniężne z UK do Polski.

1 300 funtów. Właśnie tyle według Narodowego Banku Polskiego zarabia średnio Polak w Anglii. Co ciekawe, praktycznie każdy, kto podejmuje tam pracę zarobkową, wysyła część dochodów do Polski. Nie tylko w celu opłat zobowiązań, takich jak raty zaciągniętych przed wyjazdem kredytów, czynsz czy media. Statystyczny dorosły Polak, który pracuje w Wielkiej Brytanii, wysyła pozostawionym w ojczyźnie bliskim średnio 300 funtów miesięcznie. Są to pieniądze, które rodzina może dołożyć do domowego budżetu. Bardzo często pieniądze te stanowią podstawę wszystkich finansów, jakimi dysponują bliscy osoby pracującej poza granicami kraju.

Wiedząc już doskonale, że nasi rodacy wysyłają z obczyzny pieniądze swoim bliskim, warto zastanowić się nad samym sposobem przekazywania tych środków. Już dawno nie wysyła się ich przecież pocztą – nie był to ani bezpieczny ani tani, a tym bardziej szybki sposób. Przekaz pocztowy trwał długo, często zdarzały się pomyłki. Nie chcemy już nawet wspominać o pieniądzach wysyłanych w kopertach, które bardzo często ginęły w tajemniczych okolicznościach.

Na szczęście istnieją dzisiaj bezpieczne, szybkie i tanie sposoby na to, by do rodziny pozostawionej w Polsce mogły trafić funty. Metodą najchętniej wykorzystywaną przez Polaków, którzy zarabiają w walucie innej niż złotówki, jest ta, którą udostępnia UroFX. To instytucja płatnicza, dzięki której przelew międzynarodowy może być wykonany nie tylko szybko – pieniądze trafiają do odbiorcy następnego dnia, ale i tanio. Instytucja płatnicza nie wymusza zakładania płatnego konta, nie pobiera też wysokich prowizji za transakcje. Aktualny kurs można zawsze sprawdzić sobie w udostępnionym na stronie www kalkulatorze walutowym. Ogromną zaletą tego rodzaju instytucji jest również fakt, iż przelew do Polski może być wykonywany o dowolnej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu, bo wszystko przebiega poprzez wykorzystanie platformy internetowej.

Oczywiście można przelewać pieniądze rodzinie, udając się do tradycyjnego banku albo zakładając konto walutowe. Należy jednak przeliczyć koszty, jakie się z tym wiążą. Banki pobierają wysokie prowizje za takie operacje, nierzadko uzależnione od wartości przelewu. Do tego do placówki trzeba udać się osobiście, co nie zawsze jest komfortowe dla nadawcy. Lepszą opcją wydaje się konto walutowe, bo wtedy przelewy można wykonywać bez wychodzenia z domu. Konta walutowe będą jednak również generować dodatkowe koszty – prowadzenie takiego konta kosztuje, a bank za każdą transakcję pobiera opłaty.

Jeśli i Ty wysyłasz swojej rodzinie pieniądze, dobrze zastanów się, zanim wybierzesz sposób wykonywania przelewów. Może okazać się, że wybierając ten najlepszy, do Twoich bliskich może trafić większa suma gotówki albo Ty generować będziesz na takich transakcjach niemałe oszczędności.

Autor redakcja

13 thoughts on “Technologie transferu pieniędzy”
  1. 333542 162810Aw, it was a very very good post. In idea I would like to devote writing such as this furthermore,?C spending time and specific work to produce a terrific article?- nonetheless so what can I say?- I waste time alot and never at all appear to obtain 1 thing completed. 550529

Dodaj komentarz