Do tej pory słuchanie muzyki w ruchu czy na świeżym powietrzu zawsze wiązało się z obniżeniem czujności w kwestii sygnałów dochodzących z zewnątrz. Za sprawą angielskich słuchawek Batband problem ten znika bezpowrotnie. Firma wyprodukowała i wypuściła właśnie na rynek słuchawki, których nie nakłada się na uszy.

W słuchawkach zastosowano innowacyjną technologię, która opiera się na systemie przewodnictwa kostnego. To właśnie dzięki niemu sygnał dociera bezpośrednio do ucha wewnętrznego, podczas gdy ucho zewnętrzne nadal może odbierać głosy dochodzące z otoczenia. Zyskujemy dzięki temu nowy, o ile bardziej bezpieczny sposób na słuchanie muzyki podczas wykonywania wielorakich czynności. Od teraz nasze ulubione utwory mogą towarzyszyć nam podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu, korzystania z komunikacji miejskiej czy spotkań w gronie przyjaciół. Co więcej, wraz ze słuchawkami tego typu można bez przeszkód zakładać ozdoby, takie jak najbardziej efektowne kolczyki czy nauszniki, które chronią nasze uszy przed zimnem.

Warto jeszcze wspomnieć o samej technologii użytkowania. Słuchawki, których nie nakładamy na uszy łączą się z odtwarzaczem za pomocą bluetooth, dzięki czemu ich obsługa jest prosta i komfortowa dla właściciela. Co ważne, słuchawki można ładować przy wykorzystaniu USB.

Słuchawki, które nie mają kontaktu z uszami to świetny sposób na uatrakcyjnienie swojego funkcjonowania w różnych warunkach. Ponieważ urządzenie zostało wykonane z najlepszej jakości materiałów i zastosowano w nim innowacyjne systemy, to ich użytkowanie przebiega w pełnym komforcie i wygodzie. Nie ma tu na przykład mowy o spadaniu słuchawek z głowy – zakłada się je u nasady a punkty styku znajdują się centralnie przy uszach. Dzięki temu można wykorzystywać je podczas każdej aktywności fizycznej, na treningach siłowych, podczas jazdy na rowerze czy joggingu. System bluetooth umożliwia zaś wykorzystywanie słuchawek bez stosowania jakichkolwiek kabli, co również wpływa na wygodę. Pamiętajmy, że przy tych wszystkich atutach tego rodzaju urządzenia sam dźwięk docierający do ucha wewnętrznego jest w pełni jakościowy.

strona projektu: https://www.kickstarter.com/projects/ostrich-pillow/batband

Autor redakcja

Dodaj komentarz