stół interaktywny

Komputery i tablety zamiast zeszytów w kratkę i długopisów? Jeszcze kilka lat temu złapalibyśmy się za głowę, słysząc o takim pomyśle. Komputery owszem były używane, ale jedynie na lekcjach informatyki. Dzisiaj powoli stają się normą na każdej uczniowskiej ławce. Czy to dobrze, że otwieramy dzieciom aż tak szeroko drzwi do świata innowacyjnych technologii? Czy korzystając z komputera, nie zacznie szwankować ich wyobraźnia? Czy mając wszystkie informacje podsuwane „na tacy”, nie zakłóci to zdolności logicznego myślenia? A co z czytaniem książek i nauką pisania? Okazuje się jednak, że wszystkie te obawy i wątpliwości są bezpodstawne.

Elektronika na dobre wkradła się do naszego codziennego życia i dziwne byłoby, gdybyśmy mieli chronić przed dostępem do niej dzieci. Znacznie lepiej mieć nad tym nadzór i kontrolę aniżeli nie dopuszczać w ogóle. Każdy z nas ma przecież komputer, każdy z nas koresponduje za pomocą maili, wyszukuje informacje w internetowych wyszukiwarkach, ściąga rozmaite aplikacje. Nie możemy odcinać od tego dzieci, bo już niedługo stanie się to również ich codziennością. Im wcześniej pojmą zasady innowacyjnego świata, tym łatwiej będzie im iść z technologicznym postępem. Bez wątpienia wpłynie to na ich rozwój i funkcjonowanie w świecie.

Układanka kolorowe skarpetki

Coraz więcej szkół decyduje się na nowoczesne nauczanie. Zamiast tradycyjnych zeszytów, w klasach królują komputery i tablety. Internetowe dzienniki służą zaś do korespondencji z rodzicami. Elektroniczne urządzenia dają ogrom korzyści. To nie tylko ulga dla samych dzieci, które nie muszą nosić już obładowanych zeszytami i książkami plecaków. Teraz mają łatwiejszy dostęp do wiedzy, sprawniej przebiega ich rozwój. Dzięki odpowiednim aplikacjom edukacja przebiega na najwyższym poziomie. Przy użyciu tabletu uczniowie mają szansę na usprawnianie swoich umiejętności i poznawanie wiedzy we wszelakim zakresie.

A co ze sprawnością fizyczną? Czy nadal uczniom oferuje się klasyczne zajęcia wychowania fizycznego? Okazuje się, że nie zawsze. W szkołach, które stawiają na nowoczesne wyposażenie coraz chętniej korzysta się na przykład z Magicznych Dywanów. To projektory, które współpracują z stołem interaktywnym. Dzięki różnym propozycjom gier i zabaw, uczniowie mają okazję nie tylko usprawniać swoją kondycję fizyczną, ale też wspomagać procesy pamięci, koncentracji uwagi czy logicznego myślenia. Chodzi przecież o to, by nauka odbywała się poprzez zabawę, bo wtedy utrwalana jest najlepiej. Przy wykorzystaniu interaktywnych zajęć, może odbywać się na wielu poziomach jednocześnie.

Nie ma wątpliwości, że zmienia się podejście do nauczania dzieci. Rezygnuje się z tradycyjnych metod na rzecz tych nowoczesnych, które znacznie lepiej przygotowują uczniów do dalszej drogi kształcenia. Im szybciej zdobędą wiedzę i umiejętność posługiwania się elektronicznymi gadżetami, tym łatwiej przebiegnie ten proces w życiu dorosłym. Nie ma co ukrywać, że ma to też duże znaczenie dla okresu dorosłości. W swojej karierze zawodowej na pewno nie raz spotkają się przecież z urządzeniami tego rodzaju.

Autor redakcja

Dodaj komentarz