Nowoczesna technologia gwarantuje dzisiaj nie tylko moc rozrywki, ale również o wiele bardziej wzmożony rozwój i bezpieczeństwo. Śmiało możemy powiedzieć, że szmaciane lale i drewniane samochodziki odeszły już do lamusa. Nadeszła era zabawek interaktywnych. Technologiczne nowinki dotyczą teraz nie tylko sprzętu AGD, RTV czy innych elektronicznych gadżetów. Znajdziemy je również w sklepie z zabawkami. 

Czas na zmiany

Ktoś mógłby nazwać elektroniczne gadżety dla najmłodszych produktami, które nie rozwijają, bo nie uruchamiają kreatywności i wyobraźni dziecka. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że dobrze dobrana zabawka interaktywna wpływa na rozwój dziecka i to w licznych aspektach. Gadżety, z których dzieci cieszyły się jeszcze 20 lat temu, dzisiaj są zwyczajnie przestarzałe. Dzieci tak jak i dorośli idą z postępem. Nie można im ograniczać dostępu do technologii, która jest i będzie przecież obecna w naszym życiu. Ich znajomość gwarantuje odpowiednie funkcjonowanie w społeczeństwie.

Tablety, śpiewające pieski i co jeszcze?

Nikogo nie dziwi już widok 3 latka, który sprawnie obsługuje tablet. Zaskakująca nie jest też roześmiana mina niemowlaka, który dostał grający gadżet. Nudą okazują się za to zabawki tradycyjne. Bo co robić z lalką, która nie posiada żadnych funkcji? Ile można układać wieże z plastikowych klocków? Czego tak naprawdę takie zabawki uczyły oprócz cierpliwości i koncentracji uwagi?

Dzisiaj nowoczesne zabawki oferują znacznie więcej. To nie tylko rozrywka, ale również nauka. Już dawno udowodniono zresztą, że dziecko najlepiej uczy się właśnie poprzez zabawę. Lepiej zapamiętuje i nabywa nowe umiejętności. Przykładem doskonałej zabawki interaktywnej może być magiczny dywan. Taki zobaczymy w większości dobrych sal zabaw, w przedszkolach, szkołach, domach kultury czy centrach handlowych. To w pełni innowacyjny produkt, który udostępnia ogrom możliwości zabawy. Projektor wyświetla na podłodze gry, które wymagają od dziecka aktywności fizycznej. Dzięki temu usprawniana jest kondycja i motoryka ruchowa. Czy wiecie, że magiczny dywan wykorzystywany jest nawet w salach rehabilitacyjnych? Co więcej, jest to nie tylko zabawka dla dzieci, ale i dorosłych. W aspekcie rehabilitacyjnym mogą z niej korzystać również seniorzy.

Gra w szachy zalety

I to nie wszystko. Magiczny dywan pomaga uczyć liczenia, czytania, a nawet języków obcych. Wszystko to w zależności od wybranej gry. A trzeba przyznać, że jest ich ogromny wybór. Gry dzielą się na te, które różnią się nie tylko poziomem trudności, ale właśnie są odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Pamiętajmy również, że z magicznego dywanu najmłodsi mogą korzystać samodzielnie albo też grać zespołowo. To zresztą kolejny walor.

Sami widzicie, że nowoczesna technologia to nie tylko tzw. elektrośmieci. To gadżety potrzebne i pomocne w rozwoju najmłodszych uczniów. Nic dziwnego, że takie rozwiązania szybko zawładnęły także branżą produktów dla dzieci. Zawsze należy jednak dobierać je odpowiednio do wieku, umiejętności, a nawet zainteresowań malucha.

Autor redakcja

Dodaj komentarz