rozmowy międzynarodowerozmowy międzynarodowe

Wykonujemy kilka milionów połączeń dziennie, a najczęściej w tym celu korzystamy z telefonii komórkowej. Okazuje się, że aparaty stacjonarne powoli odchodzą do lamusa, dzisiaj sięgają po nie przede wszystkim seniorzy oraz pracownicy w ramach pełnienia zawodowych obowiązków.

Operatorzy wskazują, że każdego roku nawet dwukrotnie wzrasta liczba połączeń telefonicznych. Widać to dokładnie, jeśli weźmiemy pod uwagę nie tylko rozmowy krajowe, ale również te międzynarodowe. Co więcej, od czasu, kiedy nie płacimy za rozmowy międzynarodowe w Unii Europejskiej, wykorzystujemy telefony nie tylko w czasie wyjazdów służbowych, ale też na wakacjach. Dużą ulgę w rachunkach odczuli również rodacy, którzy mieszkają poza granicami naszego kraju, ale na co dzień kontaktują się z pozostawionymi tutaj bliskimi.
Nie ma wątpliwości, że na wprowadzeniu darmowego roamingu w zasięgu krajów UE tracą operatorzy telefonii komórkowej. Wylicza się, że rocznie są to milionowe straty. Kolejnym zagrożeniem są zresztą rozmowy międzynarodowe, które coraz częściej prowadzone są przy wykorzystaniu telefonii internetowej. To tania opcja, do tego wykazująca świetną jakość połączeń. Co więcej, pozwala komunikować się nie tylko na terenie Unii Europejskiej, ale całego świata. Dzisiaj coraz chętniej z takiego rozwiązania korzystają firmy, których działalność wybiega poza granice naszego kraju albo swoje siedziby ma w innych państwach i konieczna jest stała komunikacja pomiędzy pracownikami.
A jakie są prognozy na przyszłość? Zapewne nie zrezygnujemy z rozmów telefonicznych. Ponadto, okazuje się, że taka komunikacja jest dzisiaj częściej spotykania aniżeli rozmowy bezpośrednie i to nie tylko patrząc na relacje biznesowe. Widać jednak wyraźny trend w kierunku coraz większej popularności telefonii internetowej – jest tańsza, daje ogrom możliwości, cieszy się też doskonałą jakością i wykazuje najmniej ograniczeń.

Autor redakcja

Dodaj komentarz