Z powerbanków korzystamy już co najmniej od kilku lat. Urządzenia te pozwalają naładować telefon, smartfona, mp3 czy tablet bez wykorzystania prądu. Tym samym, możemy mieć stałą łączność podczas podróży czy w miejscach, w których nie funkcjonują elektryczne gniazdka. Raz naładowany powerbank średniej jakości pozwala zaopatrzyć w energię wybrane urządzenia aż trzykrotnie. To pewność łączności z cywilizacją nawet przez kilka dni w warunkach braku dostępu do prądu.

Chińska firma Xiaomi wprowadziła ostatnio na rynek powerbank o jeszcze większej pojemności – Mi Power Bank charakteryzuje się pojemością aż 20 000 mAh – to pierwsze urządzenie tego rodzaju z takimi parametrami. Przypomnijmy, że firma już wcześniej wprowadziła na rynek kilka modeli powerbanków, do tej pory miały one jednak dużo mniejszą pojemność: 5 200 mAh, 10 400 mAh oraz 16 000 mAh.

Warty uwagi jest też fakt, iż Mi Power Bank został w całości opracowany przez inżynierów z Texas Instruments. Ci zastosowali w nim dziewięciowarstwową ochronę obwodów, czyli taką samą jak w poprzednich modelach. Powerbank wyróżnia się natomiast materiałem samej obudowy – poprzednio stosowano aluminium jednak tym razem wykorzystano plastik ABS. Jak twierdzą eksperci, ten jest w pełni odporny na jakiekolwiek zarysowania i lepiej podtrzymuje baterię. Co więcej, waga urządzenia jest o wiele mniejsza, co wpływa na komfort jego użytkowania – Mi Power Bank waży zaledwie 338 gramów.

Nowy model urządzenia produkowanego przez firmę Xiaomi można nabywać poprzez jej internetową stronę. Mi Power Bank kosztuje około 90 złotych. W tej cenie zyskujemy urządzenie o aktualnie najlepszych parametrach biorąc pod uwagę wszystkie modele, nie tylko tej firmy. Warto też wspomnieć, że ta mobilna bateria posiada też kilka pomocnych w użytkowaniu funkcji dodatkowych. Mowa tu na przykład o wskaźniku LED, który informuje użytkownika o poziomie baterii. Co więcej, Mi Power Bank wyposażono nie tylko w wejście micro USB do jego ładowania, ale również w dwa podstawowe wejścia USB, dzięki czemu z jego energii mogą korzystać jednocześnie dwa urządzenia.

Autor redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *