domowa prasa do tłoczenia oleju na zimno

Oleje tłoczone na zimno to produkt, który wykazuje wiele dobroczynnych właściwości. Jego wykorzystywanie w kuchni, ale także w kosmetyce, to ukłon w stronę natury. Sięgajmy po jej dobrodziejstwa, by korzystnie wpływać na swoje zdrowie i urodę. Okazuje się, że oleje tłoczone z nasion i pestek zawierają ogrom składników o pozytywnym działaniu. Sprawdź, które wybierać.

Oleje dostarczają przede wszystkim ogrom nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6, to tego cały szereg witamin, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Ich regularne spożywanie pozwala zachować pełne zdrowie przez długi czas. Aby mieć gwarancję najlepszej jakości oleju tłoczonego na zimno, można nabyć sprzęt, taki jak domowa prasa do oleju, który nadaje się do samodzielnego tłoczenia oleju z ekologicznych nasion i pestek.

Te o najlepszych właściwościach to między innymi olej z pestek dyni, olej z oliwek, soi, orzeszków ziemnych, pestek winogron, słonecznika, ostu, olej lniany, rzepakowy, z ostropestu czy czarnuszki. Większość z nich w sposób naturalny wzmacnia odporność organizmu, chroni najważniejsze narządy, takie jak wątroba bądź trzustka, ale wpływa też na poprawę stanu włosów, skóry i paznokci.

Więcej na temat domowej prasy do tłoczenia oleju na zimno: https://www.mocsokow.pl/prasy-do-oleju/117-yoda-oleum.html

Prasa do tłoczenia oleju na zimno przyda Ci się, jeśli tylko stawiasz na zdrową żywność i organiczne kosmetyki. Pamiętaj, że właściwości natury wykorzystywane są od tysiącleci i wygrywają z substancjami chemicznymi. Dzisiaj samodzielnie tłoczony olej możesz dodawać nie tylko do sałatek, ale także jako bazę kremów czy balsamów do całego ciała.

Autor redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.