Bardzo fajny pomysł na połączenie notebooka i laptopa od Microsoftu. Co by o tym gadżecie nie powiedzieć, to naprawdę im się udał. W dowolnej chwili możemy zmienić to urządzenie z pełnoprawnego notebooka z klawiaturą w mobilnego tabletu.

Tak jak bywało wielokrotnie z innymi produktami, pomysł ten nie jest nowy. Tak samo jak Apple nie pierwszy wpadł na pomysł smartfona tworząc iPhone’a, albo tabletu tworząc iPada, tak tutaj podobne połączenia notebooka i tabletu istniały dużo wcześniej. Z tym, że jakoś nikt wcześniej nie zrobił tego naprawdę dobrze. Istniało już wiele podobnych urządzeń ale wszystkie one miały jakieś wady które sprawiały, że taki gadżet nie nadawał się do użytkowania. Tym razem Microsoft wkroczył do gry i stworzył produkt, który jest po prostu bardzo dobry.

Surface Book z klawiaturą jest lekkim i potężnym laptopem. Wyposażony w procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7 w silniejszej wersji pozwala na profesjonalne zastosowania tego notebooka. Jak na taki malutki laptop, jego procesor jest naprawdę potężny.

No właśnie, wspomnieliśmy o tym, że Surface Book jest lekki. Jak bardzo jest lekki? Waży tylko 1500 gramów. To naprawdę niewiele. W porównaniu do kilkukilogramowych laptopów, urządzenie to posiada naprawdę niską wagę. Jest to szczególnie istotne jeśli chodzi o mobilność. Te 1,5 kilograma to waga z klawiaturą. Jeśli rozepniemy ją, sam ekran będzie ważył mniej.

Ekran ma standardowy rozmiar 13,5 cala. Jednak co ciekawe, matryca posiada rozdzielczość 3000×2000 pikseli. Oznacza to aspekt 3:2, czyli bardzo niestandardowy jak na monitory. Ekran jest oczywiście dotykowy, jak to zazwyczaj w tabletach bywa.

Za pojemność dyskową będzie odpowiadał dysk SSD. Najniższa dostępna pojemność to 128 GB. To stanowczo za mało aby komputer nadawał się do sensownego funkcjonowania w dzisiejszych czasach. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca na dysku, inne dostępne opcje to 256 GB, 512 GB lub 1 TB. Naszym zdaniem warto brać Surface Booka dopiero od 512 GB, bo mieć mniej miejsca sensu nie ma. Problem jest taki, że o ile najtańsza laptopa kosztuje 1500 dolarów, co jest jeszcze akceptowalne, to mocniejsza wersja z dyskiem 512 GB kosztuje 2700 dolarów, co jest naprawdę konkretną kwotą. Ponad 10 tysięcy złotych na laptopa to naprawdę kosmiczny wydatek. A najmocniejsza wersja z terabajtowym dyskiem kosztuje 3200 dolarów. Także cena jest wyższa niż cena topowych modeli MacBooków.

Jednak jeśli ktoś potrzebuje bardzo lekkiego laptopa z potężnym sprzętem w środku, Surface Book to wybór dla niego. Zauważ, że jeśli kupisz ten produkt, nie będziesz już więcej potrzebował tabletu, bo tablet jest w notebooku. Więc zamiast dwóch produktów wystarczy ci jeden. Taka oszczędność pieniędzy. Naprawdę warto.

Autor redakcja

17 thoughts on “Microsoft Surface Book”
  1. 794745 766655Right after study a couple of of the blog articles for your website now, and that i really like your method of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and are checking back soon. Pls consider my internet website too and inform me what you consider. 402281

Dodaj komentarz