Czy wiecie, że obecnie tlenoterapii przypisuje się już ponad 100 różnych zastosowań prozdrowotnych? Okazuje się, że leczenie 100% tlenem przynosi wiele korzyści. Terapie realizują dzisiaj pacjenci ze zdiagnozowanymi chorobami przewlekłymi różnego rodzaju, ale też ci, którzy dbają o profilaktykę prozdrowotną i chcą cieszyć się dobrą formą jak najdłużej.

Na czym polega tlenoterapia?

Narzędziem do tlenoterapii jest komora hiperbaryczna. Pacjent kładzie się w takim urządzeniu i poddaje seansowi przebywania w otoczeniu stężenia 100% tlenu. Układ oddechowy przyjmuje wtedy nawet 15 razy więcej tlenu niż podczas normalnego oddychania. Co więcej, zdrowy tlen wnika w tkanki, dzięki czemu dochodzi do regeneracji organizmu na jego licznych płaszczyznach. O dobroczynnych właściwościach tlenoterapii przekonali się już pacjenci, którzy cierpią na schorzenia różnych dziedzin medycznych. Poniżej przedstawiamy te, w przypadku których leczenie tlenem jest zalecane najczęściej.

Leczenie chorób układu nerwowego

Okazuje się, że tlen ma zbawienne działanie na schorzenia związane z układem nerwowym. Pomaga niwelować objawy ADHD, autyzmu, choroby Parkinsona czy Alzheimera. Wszystko to, dzięki wzmożonej stymulacji mózgu.

Leczenie chorób układu krążenia

Dotlenione zostają tkanki i czerwone krwinki. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi. Medycy wskazują, że tlenoterapia wspomaga także pracę serca, pomaga w regeneracji tego organu. Leczenie tlenem zapobiega zawałom serca. Jest zalecane przede wszystkim pacjentom ze zdiagnozowaną chorobą wieńcową.

Leczenie chorób dermatologicznych

Tlenoterapia wzmacnia układ immunologiczny. Wpływa również na szybszy proces gojenia się ran. Właśnie dlatego dermatolodzy polecają zabiegi w komorach hiperbarycznych wszystkim tym, którzy borykają się z atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem czy łuszczycą. Tlen ma działanie antybakteryjne, oczyszcza też organizm i skórę z toksyn, usuwa nadmiar dwutlenku węgla.

Leczenie chorób onkologicznych

Właściwie dotleniony organizm regeneruje zniszczone tkanki. Jest doskonałą metodą wspomagającą powrót do zdrowia po radioterapii i chemioterapii. Tlen odżywia też tkanki wewnętrzne, kości oraz skórę. Ogranicza wzrost komórek nowotworowych, oczyszcza organizm z toksyn, metali ciężkich i wszelkich czynników rakotwórczych. Zmniejsza też stan markerów nowotworowych i stany zapalne.

Leczenie chorób ortopedycznych

Regeneracja tlenem może przebiegać w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych. Z tlenoterapii bardzo często korzystają sportowcy, by uniknąć stanów zapalnych, wyleczyć kontuzję lub zwalczyć zakwasy.

Leczenie chorób ginekologicznych

Z tlenoterapii powinny korzystać świeżo upieczone mamy, by wspomóc regenerację organizmu i leczenie ran oraz mikro urazów okołoporodowych.

Medycyna estetyczna

Okazuje się, że terapia tlenem jest powszechnie stosowana również w ramach zabiegów medycyny estetycznej. Dotleniona skóra staje się wygładzona, znikają pierwsze zmarszczki, poprawia się też jej koloryt. Skóra staje się jednolita, promienna i zdrowa.

Autor redakcja

Dodaj komentarz