REDSUITE

Postęp technologiczny, jaki możemy obserwować na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat, jest ogromny. Wystarczy spojrzeć na wygląd i funkcjonalność telefonów, które wchodziły na rynek jeszcze 15 lat temu – mogliśmy z nich zadzwonić, napisać sms’a, ewentualnie nastawić sobie budzik lub pograć w prostą grę. Dziś wiele osób nie wyobraża sobie życia bez smartfona, za którego pośrednictwem już nie tylko możemy porozumieć się z drugą osobą, ale przeglądać internet, wykonywać transakcje bankowe, a nawet pracować.

Internet jest już na tyle potężnym narzędziem, że nagłe odcięcie dostępu do sieci sparaliżowałoby świat. Zdecydowana większość biznesów opiera się lub chociaż wspomaga siłą internetu. Przedsiębiorcy mają własne strony internetowe, klasyczna dokumentacja firmowa również w większości przeniesiona jest do formy elektronicznej, a płatności gotówką już dziś odchodzą do lamusa. Taki rozwój rzeczy wiążę się oczywiście z nowymi zagrożeniami. Dane przechowywane na dysku lub w chmurze podatne są na wycieki, które mogą być bardzo niebezpieczne. Z tego względu warto zgłębić się w tematyce zabezpieczeń i z nich korzystać.

Przykładem takich zabezpieczeń może być REDSUITE. Jest to system, który wykrywa, analizuje oraz zarządza hasłami do uprzywilejowanych kont. Wykrywa on wszystkie miejsca, w których korzysta się z kont uprzywilejowanych, zabezpiecza je i wprowadza procedury ich zmiany. REDSUITE tworzy złożone hasła i wymusza ich zmianę zgodnie z polityką bezpieczeństwa, co znacznie minimalizuje ryzyko nieupoważnionego dostępu do kont.

Wyżej wspomniana bankowość elektroniczna również wymaga specjalnego podejścia. Wiele słyszy się o opróżnianiu kont przez internet, a najczęstszą przyczyną takich sytuacji jest nieuwaga właściciela. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by nasze hasło było skomplikowane i najlepiej w żaden sposób niezwiązane z nami oraz naszym otoczeniem (np. wiele osób umieszcza w haśle swoje imię i rok urodzenia). Zdecydowanie dobrym pomysłem jest ustawienie potwierdzenia SMS, jako elementu każdej wychodzącej transakcji. Dla własnego bezpieczeństwa nie powinniśmy się także logować do banku w miejscach publicznych lub w momencie połączenia z nieznaną nam siecią Wi-Fi.

Autor redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.