dystrybucja cyfrowa muzyki

Zdania na temat promocji młodych talentów są podzielone. Niektórzy uznają, że początkujący muzycy mają dzisiaj łatwiej, ponieważ istnieje wiele kanałów, dzięki którym mogą się promować. Czasem wystarczy nagrany smartfonem klip, by w kilka minut trafił do sieci i zdobywał popularność. Z drugiej jednak strony, właśnie takie możliwości sprawiają, że na rynku muzycznym panuje ogromna konkurencja, a zrobienie kariery może być niezwykle trudne. Jak rzeczywiście jest i czy młodzi muzycy mogą dzisiaj osiągnąć sukces? Czy talent wystarczy, by się „przebić”?

Internet to potęga

Nie ma wątpliwości, że internet pozwala dzisiaj zdobywać popularność i szybko trafić ze swoją twórczością do szerokiego grona odbiorców. Do dyspozycji mamy nie tylko portale społecznościowe, ale również serwisy muzyczne, dzięki którym dystrybucja cyfrowa muzyki jest coraz łatwiejsza. Na pewno warto podejmować współpracę z firmami, które zajmują się dystrybucją i promocją muzyki w internecie, bo dzięki nim artysta może znaleźć się na najbardziej słuchanych playlistach, i dzięki temu faktycznie zarabiać na muzyce. Serwisy, takie jak Tidal, iTunes, Spotify czy Soundcloud, to tylko jedne z wielu serwisów, w których można udostępniać muzykę. Ciekawostką jest, że grono polskich artystów staje się coraz bardziej popularne na zagranicznych rynkach, do których dotarło poprzez lokalne serwisy muzyczne. Warto mieć zatem oczy otwarte i szukać możliwości jak najszerszego udostępniania swojej muzyki.

Bierz przykład ze swoich idoli

Zapewne znasz przypadki, kiedy muzyk stał się popularny właśnie dzięki sieci internetowej. Nietrudno wymienić kariery tych, którzy jako amatorzy wrzucili do internetu nagranie swojej twórczości i w kilka chwil stali się cenionymi artystami. Dzisiaj mają podpisane kontrakty z uznanymi firmami fonograficznymi i wydają kolejne płyty.

Jeśli marzy Ci się muzyczna kariera, zacznij od udostępniania swoich „kawałków” w sieci. Żadne inne media nie pozwalają na tak szybkie dotarcie z przekazem, jak właśnie internet. Nie bez powodu mówi się, że to, co zostanie raz wrzucone do internetu, zostanie tam na zawsze. Swoje publikacje warto jednak dobrze przemyśleć. Jeśli marzysz o poważnej karierze, lepiej zaufaj w tej kwestii profesjonalistom.

Autor redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.