Na fali trendu, zgodnie z którym powinniśmy prowadzić ekologiczny tryb życia powstał nowy, praktyczny gadżet. Mowa tu o ładowarce, która wykorzystuje działanie promieni słonecznych i w ten sposób dostarcza energię do smartfona.

Ginkgo działa w prosty sposób a do jego sprawnego użytkowania potrzebne jest jedynie słońce. Ładowarka słoneczna gromadzi zdobytą z promieni energię w pojemnej baterii litowej, w jaką jest wyposażona. Ta z kolei przekazuje ją do Twojego iPhone’a bądź iPada.

Całość pozwala uzyskać nie tylko energię w iście naturalny sposób, ale jest również w całości wykonana z ekologicznego tworzywa. Producenci wykorzystali w tym przypadku miłorząb japoński oraz bambus.

W ładowarce nie brakuje również funkcjonalnych opcji. Sprzęt wskazuje na przykład stopień uzupełnienia baterii, dzięki czemu jego posiadacz doskonale wie, kiedy wystawić ją na słońce w celu pozyskania energii. Wydaje się, że jedyną wadą tego rodzaju urządzenia jest konieczność łapania promieni słonecznych – w Polskich warunkach, poza okresem wiosennym i letnim nie jest to wcale takie proste. Z całą pewnością jednak jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ładowarek, które są zasilane prądem. Wszyscy, którzy dbają o środowisko powinni się w nią zaopatrzyć.

Ładowarka na razie dostępna jest jedynie na rynku amerykańskim i trzeba na nią wydać około 120 dolarów. Biorąc zaś pod uwagę oszczędności, jakie generuje w wyniku braku potrzeby korzystania z energii elektrycznej wiadomo na pewno, że inwestycja ta szybko się zwróci.

The Ginkgo Eco-Friendly, Solar-Powered Phone Charger

Autor redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.